Didžiausių PC gamintojų trejetas išlieka nepakitęs

Na, dabar pasidomėjau apie kompiuterių gamintojų užimamams vietas rinkoje ir, tiesą sakant, manęs tai nenustebino. Pat naudoju HP tai, be abejo, ir norisi palaikyti savus, bet, žinoma, kiekvienam savo, nors ir prieš minusas, vertinant savo mylimą firmą dažnai ir užsimerkiame, tačiau reik pripažinti, kad kad jų buvo yra ir bus ir nieko čia nepakeisi, o tai, kad viena ar kita firma yra perkamiausių sąrašo viršuje nebūtinai įrodo, kad ji yra techniškai geriausia, juk dabar nemažai duoda ir firmos vardas (ką būtent šios trys galiūnės ir turi). Aišku, čia ganėtinai prieštaringa ir, manau, daug įvairiausių nuomonių savyje talpinanti tema, nes, pavyzdžiui, kad  žmonės nemėgstantys žymių vardų vis tiek nesirinks pirmą kartą girdimos Fregusquai firmos nešiojamąjį kompiuterį, o susiaurins savo ratą ties labiau girdėtomis (Lenovo, Asus ir pan.). Žinoma, tikriausiai jie išbrauks tokias kaip Apple – neatitinkantis kainos ir kokybės santykis ir t.t. Asmeniškai ir aš pati nesirinkčiau negirdėtos firmos gal dėl baimės, kad gausiu nekokybišką daiktą, o gal tiesiog norėdama žinoti, kad firma, kurios daiktą įsigijau turi šiokį tokį įsigalėjimą pasaulio rinkoje.

Praėjusiųjų metų paskutinį ketvirtį kompanija “Hewlett-Packard“ vėl pirmavo asmeninių kompiuterių pardavimuose ir sugebėjo išlaikyti reikšmingą atotrūkį prieš pagrindinius konkurentus. Kompanija “Dell“ taip pat išliko antroje vietoje, o jos atotrūkis nuo trečiąją vietą užėmusios “Acer“ šiek tiek padidėjo.

Iš viso per paskutinį 2010 metų ketvirtį HP visame pasaulyje pardavė 18,0 milijonų kompiuterių, t.y. 2,1 milijonu daugiau nei vienu ketvirčiu anksčiau. “Dell“ pardavimai išliko stabilūs ir sudarė 11,3 milijono vienetų, tuo tarpu “Acer“ pardavimai sumažėjo nuo 11,0 milijonų iki 9,5 milijono. Per visus metus HP pardavė 64,8 milijonus kompiuterių, “Dell“ – 43,8 milijono, o “Acer“ – 41,5 milijono.

“Kiek daugiau nei metus trukęs pardavimų nuosmukis buvo nusmukdęs “Dell“ į trečiają vietą, tačiau dabar, panašu, ši kompanija vėl atgavo savo pozicijas, iš antrosios vietos išstumdama “Acer““, teigia kompanijos IHS analitikas Metju Vilkinsas (said Matthew Wilkins). “Per trečiąjį 2009 metų ketvirtį “Acer“ buvo pakilusi į antrąją poziciją daugiausiai dėl stipriai vykdytų nešiojamųjų kompiuterių pardavimų ir bendro pobūdžio rinkos svyravimų. Tačiau šiuo metu asmeninių kompiuterių bumas silpsta, užleisdamas vietą augančiai konkurencijai iš planšetinių kompiuterių pusės, tad tai eliminavo buvusį “Acer“ proveržį“.

Iš viso pasaulyje per paskutinį metų ketvirtį buvo parduota 93,1 milijono kompiuterių, t.y. 5,7% daugiau nei trečiuoju ketvirčiu (88,1 milijono) ir 4,7% daugiau lyginant su tuo pačiu 2009 metų ketvirčiu (88,9 milijono). Rinkos ekspertai prognozuoja, jog rinka jau netrukus peržengs 100 milijonų kompiuterių pardavimus per vieną metų ketvirtį.

Įdomu pažymėti, jog paskutiniojo 2010 metų ketvirčio pardavimų augimą daugiausiai lėmė stacionarių, o ne nešiojamų kompiuterių pardavimai. “Stacionarių kompiuterių pardavimus skatino stiprus poreikis iš verslo atstovų pusės“, sako Vilkinsas. “Verslo klientų rinkos segmentas vis dar lenkia paprastų vartotojų rinką, kadangi kompanijos reguliariai atnaujina savo sistemas naujesniais, spartesniais ir efektyvesniais kompiuteriais“. Analitiko duomenimis, bendri visų praėjusių metų asmeninių kompiuterių pardavimai sudarė 345,4 milijono vienetų – 14,2% daugiau palyginti su 302,4 milijono 2009 metais.

 

P.s. įdomumo dėlei, ką naudojate jūs – nešiojamąjį ar stacionarų kompiuterį ?

Reklama

Vienas atsakymas to “Didžiausių PC gamintojų trejetas išlieka nepakitęs”

  1. Gerai čia pasakei ‘noris savus palaikyt’ 😀 Idomu, kad HP pirmauja pagal pardavimus ir kartu yra vieni labiausiai gendanciu, nors as per 4is smarkaus naudojimo metus neturejau jokiu problemu ir dabar kai pradejau dairytis naujo kompo, tai nors ir nesmagu, kad hp genda smarkiai, bet vistiek prie savo, kaip sakai, lenkia 😀

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: