Lietuva – 42-a pasaulyje pagal IT vystymąsi

Nors televizorius skelbia, kad pagal šviesolaidinį internetą esam vos ne vieni pirmųjų, apie garbingąją 42 vietą IT vystymosi skalėje kažkaip pagalvoti neteko. Na, nežinau kam čia bus smagu girdėti, kam nelabai, bet manau gerai, kad ne kur nors gale, visgi čia tobulėjimo žymė šiokia tokia.

Pasaulio ekonomikos forumas paskelbė šalių reitingą pagal informacinių technologijų vystymąsi. Lietuva tarp 138-ių šalių užėmė 42-ą vietą, aplenkdama daugelį kaimyninių šalių.

Kaip ir prieš metus, pirmajame dešimtuke vyrauja Skandinavijos šalys bei besivystančios Azijos valstybės.

2010-2011 metų reitinge, kaip ir 2009-2010 m., ir toliau pirmąsias dvi pozicijas užima Švedija ir Singapūras. Suomija iš 6-sios vietos pašoko į trečiąją, o ketvirtąją ir penktąją pozicijas, kaip ir prieš metus, užima atitinkamai Šveicarija ir Jungtinės Amerikos Valstijos. Taivanas ir Kinija pasidalijo šeštąja vieta. Toliau dešimtuke rikiuojasi Danija, Kanada, Norvegija ir Pietų Korėjos respublika.

Anot Pasaulio ekonomikos forumo reitingo, Lietuva pagal IT vystymąsi aplenkė visas šalis-kaimynes. Latvija užima 53-ąją, Lenkija – 62-ąją, Rusija 77-ąją, Baltarusija nebuvo reitinguojama. Vis dėlto tarp Baltijos šalių pirmauja Estija, užėmusi 26-ąją poziciją.

Reklama

2 atsakymai to “Lietuva – 42-a pasaulyje pagal IT vystymąsi”

  1. manau čia reali pozicija, atsižvelgiant į ekonominę situaciją, žmonių domėjimąsi, bei kiek žinomų pasaulyje it įmonių yra iš Lietuvos

  2. lietuvoj labai geros salygos plestis IT visi sedi namie prie neto, nuo mazens skiepijasi aj busiu kokiu IT specialistu, taip ir uzauga dalis kurie tikrai tampa IT specais, ir dalis kurie prastumdo metus tokioje spec ir isvaro i uzsieni fabrike etiketes klijuot…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: