Pradinukai + kompiuteris..?

Taigi, nors visi įrašai jau parašyti, tačiau radau ganėtinai įdomų straipsnį diskutuotina tema. Išties vos pamačius antraštę reakcija iškart buvo neigiama, bet ilgiau pagalvojus apie tai, galbūt tai bus naudinga, tačiau labiausiai mane gluminantis faktorius yra tai, kokio amžiaus tie vaikai. Aš suprantu, kad gyvenant XXI nori – nenori technologijos sparčiai vystosi, lygiai taip pat lygiagrečiai vystosi ir plečiasi jas naudojančių amžiaus grupių ribos. Žinoma, anksčiau ar vėliau tai turėjo įvykti, bet..netikėtai Lietuvoje šįkart.

Sostinės „Vyturio“ pradinė mokykla – pirmoji Lietuvoje, kurioje įgyvendinant bandomąjį pradinio ugdymo projektą pamokos vedamos naudojant integruotą „Classmate PC“ sprendimą. Dvidešimt keturi šios mokyklos mokiniai ugdymo procese naudoja edukacinius nešiojamuosius „Classmate PC“ kompiuterius.

Mokyklai kompiuterius skyrė bendrovė „Intel“, o Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) papildomai nupirko 48 nešiojamuosius kompiuterius, kurie leido projektą išplėsti į dar dvi pagrindines mokyklas.

ŠMM remiamu projektu siekiama integruoti informacines technologijas ir mokymo procesą kiekvienam mokiniui klasėje suteikiant  kompiuterį, prieigą prie interneto ir šiuolaikišką mokymo turinį. Anot projekto iniciatorių, prieiga prie šiuolaikinių technologijų ankstyvame mokymo etape, gebėjimas naudotis jomis kaip žinių ieškojimo ir gilinimo priemone – pagrindinis žinių visuomenės kūrimo elementas. Be to, šios priemonės leidžia suvienodinti Lietuvos ir daugelio Vakarų šalių, kur mokymasis integruojant kompiuterius į ugdymo procesą tampa standartu, moksleivių galimybes.

Pradinukams skirti kompiuteriai specialiai sukurti švietimo tikslams. Jų klaviatūra atspari apliejimams, papildomai sutvirtintas korpusas – smūgiams. Ilgas baterijos darbo laikas ir galimybė prijungti kompiuterį prie belaidžio tinklo tiek mokykloje, tiek namuose leidžia vaikams dirbti be laidų.

Kasdienių pamokų metu, pasitelkęs kompiuterį ir belaides technologijas, mokytojas gali stebėti, kaip mokiniai naudojasi kompiuteriais. Taip užtikrinamos galimybės naujais būdais įvertinti žinias ir gebėjimus bei mokinių pasiekimus, pavyzdžiui, pasitelkiant trumpus nuotolinius testus iš karto tikrinami rezultatai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: